STREPFEN SPREJ 8,75MG ORM SPR SOL 1X15ML

 
 
Dostupnost Skladem
233 Kč    
Značka RECKITT BENCKISER
Kategorie Krk
 

Název přípravku

Strepfen Sprej 8,75 mg orální sprej, roztok

Složení kvantitativní i kvalitativní

Jedno stříknutí obsahuje 2,91 mg flurbiprofenum, tři stříknutí rovnající se jedné dávce obsahují 8,75 mg, což odpovídá flurbiprofenum 16,2 mg/m]

Pomocné látky se známým účinkem

- methylparaben (E 218) 1,18 mg/dávka

- propylparaben (E 216) 0,24 mg/dávka

- propylenglykol (E150) 2,43 mg/dávka.

Léková forma

Orální sprej, roztok Čirý, bezbarvý až světle žlutý roztok s příchutí třešně a máty peprné. 

Indikace

Strepfen sprej je indikován pro krátkodobé symptomatické zmírnění akutní bolesti v krku u dospělých.

Dávkování a způsob podání

Pouze pro perorální a krátkodobé podání.

Použití u dospělých od 18 let: Jedna dávka (3 stříknutí) se nastříká dozadu do krku podle potřeby každých 3 - 6 hodin, maximálně však 5 dávek během 24 hodin. Pacienty je nutno upozornit, aby se při aplikaci spreje nenadechli. Přípravek by neměl být používán déle než 3 dny. Před prvním použitím je třeba aktivovat pumpičku nasměrováním trysky od sebe a stříknutím minimálně 4-krát, dokud se neobjeví jemná, konzistentní mlha. Pumpička je poté připravena k použití. Mezi jednotlivými dávkami se také doporučuje nasměrovat trysku od sebe a stříknout minimálně 1-krát pro vytvoření jemné, konzistentní mlhy. Před podáním je potřeba se vždy ujistit, že sprej vytváří jemnou, konzistentní mlhu.

Pediatrická populace: Bezpečnost a účinnost přípravku Strepfen Sprej u dětí a dospívajících mladších než 18 let nebyla stanovena.

Starší pacienti: Obecné doporučení pro dávkování není možno poskytnout, neboť s používáním přípravku u této věkové kategorie jsou k dispozici pouze omezené klinické zkušenosti. Starší osoby mají zvýšené riziko závažných následků nežádoucích reakcí. Nežádoucí účinky je možné minimalizovat používáním nejnižší účinné dávky po co nejkratší dobu nezbytnou pro kontrolu příznaků.

Kontraindikace 

Hypersenzitivita na flurbiprofen nebo na kteroukoli pomocnou látku.

- Pacienti s anamnézou hypersenzitivní reakce (např. astma, bronchospazmus rinitida, angioedém nebo urtikarie) související s užíváním kyseliny acetylsalicylové nebo jiných NSATD

- Pacienti s aktivním peptickým vředem / krvácením nebo s anamnézou rekurentního peptického vředu / krvácení (dvě nebo více jednotlivých epizod prokázané ulcerace nebo krvácení) a s intestinální ulcerací

- Anamnéza gastrointestinálního (GI) krvácení nebo perforace, závažná kolitida hemoragická onemocnění nebo poruchy krvetvorby související s předchozí terapií NSAID.

- Poslední trimestr těhotenství

- závažné selhání srdce, ledvin nebo jater (viz bod "zvláštní upozornění a opatření pro použití“)

- Děti a dospívající do 18 let

Zvláštní upozornění

Výskyt nežádoucích účinků lze minimalizovat podáváním nejnižší účinné dávky po co nejkratší dobu nutnou ke zlepšení příznaků.

Doba použitelnosti

2 roky

Po prvním otevření: 6 měsíců

Skladování

Chraňte před chladem nebo mrazem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.