IMODIUM RAPID 2MG (TBL DIS 6)

 
 

IMODIUM RAPID je lék proti průjmu. Zahušťuje při průjmu stolici a snižuje její častost. Užívá se při náhle vzniklém (akutním) průjmu nebo po poradě s lékařem při dlouhodobém (chronickém) průjmu. Tablety se pokládají na jazyk, kde se rychle rozpustí. Čtěte pozorně příbalový leták.

Dostupnost Skladem
123 Kč    
Značka JANSSEN
Kategorie Průjem
 

Krátký text

IMODIUM RAPID je lék proti průjmu. Zahušťuje při průjmu stolici a snižuje její častost. Užívá se při náhle vzniklém (akutním) průjmu nebo po poradě s lékařem při dlouhodobém (chronickém) průjmu. Tablety se pokládají na jazyk, kde se rychle rozpustí. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Loperamidi hydrochloridum

Užití

Přípravek IMODIUM RAPID je určen k symptomatické léčbě akutního a chronického průjmu. U pacientů s ileostomií jej lze použít k redukci počtu stolic, objemu stolice a úpravě její hustoty. Přípravek IMODIUM RAPID není určen pro děti do šesti let.

IMODIUM RAPID je k dispozici v lékové formě tablet dispergovatelných v ústech. Tablety se pokládají na jazyk, kde se rychle rozpustí. Z těchto důvodů není zapotřebí tablety zapíjet. IMODIUM RAPID můžete užívat v libovolnou denní dobu.

Dávkování

Dospělí, dospívající (od 12 let) a děti od 6 let

Akutní průjem: Počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) pro děti, následuje jedna tableta (2 mg) po každé další řídké stolici.

Chronický průjem: Počáteční dávka činí dvě tablety (4 mg) denně pro dospělé a dospívající a jedna tableta (2 mg) denně pro děti, tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení frekvence 1-2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1-6 tablet (2 mg-12 mg) denně. Maximální dávka pro akutní a chronický průjem je 8 tablet (16 mg) denně pro dospělé, u dětí a dospívajících je zapotřebí určovat dávku ve vztahu k tělesné hmotnosti (3 tablety/20 kg), avšak nelze překročit 8 tablet denně.

Kontraindikace

- IMODIUM RAPID se nesmí užívat při hypersenzitivitě na loperamid-hydrochlorid nebo na kteroukoli pomocnou látku.

- IMODIUM RAPID se nesmí podávat dětem do 6 let.

- IMODIUM RAPID se nesmí užívat jako primární terapie: u pacientů s akutní dyzentérií (charakterizovanou přítomností krve ve stolici a vysokou horečkou), u pacientů s akutní ulcerózní kolitidou, u pacientů s bakteriální enterokolitidou způsobenou invazivními organizmy, ke kterým patří např. Salmonela, Shigella a Campylobacter, u pacientů s pseudomembranózní kolitidou v souvislosti s léčbou širokospektrými antibiotiky.

IMODIUM RAPID se nesmí užívat obecně tam, kde by útlum peristaltiky mohl vést k možnému riziku závažných následků, k nimž patří ileus, megakolon a toxický megakolon. Léčbu přípravkem IMODIUM RAPID je nutno okamžitě ukončit, pokud se objeví obstipace, abdominální distenze nebo ileus.

Složení

Léčivou látkou je loperamid, v přípravku je obsažen ve formě loperamid-hydrochloridu. Jedna tableta dispergovatelná (rozpustná) v ústech obsahuje 2 miligramy loperamid-hydrochloridu.

Pomocnými látkami jsou želatina, mannitol, aspartam, hydrogenuhličitan sodný a mátové aroma. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.