IMODIUM 2MG (CPS 20X2MG)

 
 

Přípravek je určen k symptomatické léčbě akutního a chronického průjmu. U pacientů s ileostomií jej lze použít k redukci počtu stolic, objemu stolice a úpravě její hustoty. Čtěte pozorně příbalový leták.

Dostupnost Skladem
171 Kč    
Značka JANSSEN
Kategorie Průjem
 

Krátký text

Přípravek je určen k symptomatické léčbě akutního a chronického průjmu. U pacientů s ileostomií jej lze použit k redukci počtu stolic, objemu stolice a úpravě její hustoty. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Loperamidi hydrochloridum

Užití

IMODIUM je lék proti průjmu.

IMODIUM zahušťuje při průjmu stolici a snižuje její častost.

IMODIUM můžete užívat při náhle vzniklém (akutním) průjmu nebo po poradě s lékařem při dlouhodobém (chronickém) průjmu.

Po poradě s lékařem můžete IMODIUM užívat rovněž v případě, kdy Vám byla odstraněna část střev, což často způsobuje průjem.

Dávkování

Akutní průjem: Počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) pro dospělé a jedna tobolka (2 mg) pro děti, následuje jedna tobolka (2 mg) po každé další řídké stolici.

Chronický průjem: Počáteční dávka činí dvě tobolky (4 mg) denně pro dospělé a jedna tobolka (2 mg) denně pro děti, tato počáteční dávka by měla být upravována až do dosažení 1-2 tuhých stolic denně, čehož je obvykle docíleno udržovací dávkou 1-6 tobolek (2 mg-12 mg) denně. Maximální dávka pro akutní a chronický průjem je 8 tobolek (16 mg) denně pro dospělé, u dětí je zapotřebí určovat dávku ve vztahu k tělesné hmotnosti (3 tobolky/20 kg), avšak nelze překročit 8 tobolek denně.

Kontraindikace

Loperamid-hydrochlorid je kontraindikován u pacientů se známou přecitlivělostí k loperamid-hydrochloridu nebo ke kterékoli další složce přípravku.

* Loperamid-hydrochlorid tvrdé tobolky se nesmí podávat dětem do 6 let.

* Loperamid-hydrochlorid se nesmí užívat jako primární léčba

- U pacientů s akutní dyzenterií (charakterizované přítomností krve ve stolici a vysokou horečkou),

-u pacientů s akutní ulcerativní kolitidou

- u pacientů s bakteriální enterokolitidou způsobenou invazivními organizmy k nimž patří např. Salmonella, Shigella a Campylobacter.

-u pacientů s pseudomembranózní kolitidou v souvislosti s léčbou širokospektrými antibiotiky.

Loperamid-hydrochlorid se nesmí užívat obecně tam, kde by útlum peristaltiky mohl vést k možnému riziku závažných následků, k nimž patří ileus, megakolon a toxický megakolon. Léčbu loperamid-hydrochloridem je nutno okamžitě ukončit, když se objeví obstipace, abdominální distenze nebo ileus. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.