Ibuprofen Aurovitas 400mg tbl.flm.100

 
 

Ibuprofen Aurovitas 400mg tbl.flm.100g tbl.flm.100 je volně prodejný lék, který obsahuje léčivou látku ibuprofen.

Dostupnost Skladem
188 Kč    
Značka APOTEX EUROPE
Kategorie Bolest a Teplota
 

buprofen Aurovitas 400mg tbl.flm.100 zmírňuje bolest a zánět různého původu. Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení. Užívá se zejména při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí. Dále se užívá například při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních či jako doplňková léčba hořečnatých stavů u jiných onemocnění.

Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních protizánětlivých léčiv. Zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.

Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.

I.Doporučené dávkování při bolestechpři horečce:

Dospělí a dospívající nad 12 let užívají obvykle 1 potahovanou tabletu Ibuprofen Aurovitas 400mg tbl.flm.100 3krát denně s odstupem minimálně 4 hodiny. Bez doporučení lékaře nesmí být překročena dávka 1200 mg ibuprofenu za den.

Pokud se bolesti nezmírní po 5 dnech nebo horečka neustupuje po 3 dnech léčby přípravkem Ibuprofen Aurovitas 400mg tbl.flm.100  nebo se obtíže zhorší, poraďte se o dalším postupu s lékařem. Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.

 

II. Doporučené dávkování při léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu:

Přípravek se u těchto onemocnění užívá dle doporučení lékařekterý stanoví i dávkování.

 

Dospělí a dospívající nad 12 let obvykle užívají 1-2 potahované tabletyIbuprofen Aurovitas 400mg tbl.flm.100 3krát denně. Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny. Pokud se při léčení revmatických onemocnění, nedostaví v průběhu jednoho až dvou týdnů zlepšení, poraďte se s lékařem o dalším postupu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.