CONDROSULF 400 180 TBL

 
Akce Tip Efekt lupa
 

Přípravek CONDROSULF 400, tvrdé tobolky je indikován k léčbě degenerativních nemocí kloubních, zejména gonartrózy, koxartrózy a artrózy kloubů prstů ruky. Je určen pro dospělé pacienty ve II. a III. stadiu onemocnění podle Kellgrena. Čtěte pozorně příbalový leták.

Dostupnost Skladem
1 162 Kč    
Značka IBI S.R.O.
Kategorie Klouby
 

Krátký text

Přípravek CONDROSULF 400, tvrdé tobolky je indikován k léčbě degenerativních nemocí kloubních, zejména gonartrózy, koxartrózy a artrózy kloubů prstů ruky. Je určen pro dospělé pacienty ve II. a Ill. stadiu onemocnění podle Kellgrena. Čtěte podrobně přibalový leták.

Účinné látky

Chondroitini natrii sulfas

Užití

Condrosulf 400 je specifické nesteroidní protizánětlivé a protirevmatické léčivo. Léčivou látkou přípravku CONDROSULF 400, tvrdé tobolky je chondroitinsulfát, který je jednou z hlavních součástí mezibuněčné hmoty chrupavky a má charakteristickou význačnou schopnost vázat ve tkáni vodu. Zabezpečuje tím mechanické a elastické vlastnosti chrupavky. Při artrotických degenerativních procesech dochází ke snižování obsahu chondroitinsulfátu v chrupavce působením specifických enzymů (lytických enzymů), které vedou k degeneraci chrupavky. Následkem snížené schopnosti vázat vodu dochází pak k postupné degeneraci chrupavky a ke zhoršení funkce kloubu.

Chondroitinsulfát potlačuje aktivitu enzymů, které poškozují chrupavku, podporuje látkovou výměnu v chrupavce a zlepšuje mechanicko-elastické vlastnosti chrupavky. Podávání přípravku Condrosulf 400, tvrdé tobolky vede přívodem chondroitinsulfátu k obnovení metabolické rovnováhy základních buněčných složek chrupavky (chondrocytů).

Přípravek Condrosulf 400, tvrdé tobolky je určen k léčbě degenerativních onemocnění kloubů, zejména kolenního (gonartrózy) nebo kyčelního (koxartrózy) mírného až středního stupně a artrózy kloubů prstů ruky. Osteoartróza je onemocnění, které způsobuje bolesti a funkční omezení kloubů. Typickým příznakem osteoartrózy kolene je námahová bolest, která vzniká při chůzi a tzv. startovací bolest (ranní a po klidu vznikající ztuhlost spojená s bolestivostí). V klidu se obtíže zmenšují. U osteoartrózy kyčle může bolest vyzařovat po zevní straně stehna ke koleni nebo do křížové oblasti zad. Pacient má obtíže se ohnout, aby si zavázal tkaničky, oblékl ponožky apod. Zhoršuje se chůze, zvláště po schodech, pacient kulhá. Jestliže je charakter bolesti odlišný od typických příznaků uvedených výše, vyhledejte svého lékaře. Pokud se vaše příznaky zhorší nebo se nezlepší do 3 týdnů, vyhledejte svého lékaře.

Při výskytu lidových bolesti kloubů, otoku nebo zarudnutí kloubu, teploty či úbytku tělesné hmotnosti vyhledejte svého lékaře.

U artrózy kloubů prstů ruky a při artróze dalších kloubů se před zahájením léčby poraďte se svým lékařem.

Dávkování

Zahajovací léčba po dobu 2 týdnů : dvakrát denně 2 tvrdé tobolky.

Udržovací léčba po dobu 2 - 3 měsíců: jedenkrát denně 2 tvrdě tobolky. Po ukončení kúry se doporučuje 3 měsíční období bez léčby a případné opakování kůry. Tvrdé tobolky je možno užívat před jídlem, během jídla nebo po jídle s dostatečným množstvím tekutiny. Užívání po jídle se doporučuje u nemocných s citlivým žaludkem.

Kontraindikace

Přípravek je kontraindikován u nemocných s přecitlivělostí na léčivou látku nebo na kteroukoli pomocnou látku tohoto přípravku. Přípravek Condrosulf 400, tvrdé tobolky není určen pro děti a mladistvé do 18 let.

Vedlejší příznaky

Přípravek CONDROSULF 400, tvrdé tobolky je obvykle dobře snášen, jen v ojedinělých případech se mohou objevit zažívací potíže jako jsou tlak v žaludku, pálení žáhy a nucení na zvracení, které však nejsou důvodem k přerušení léčby. Výskyt alergických reakcí, např. kožních vyrážek je sporadický.

Poznámka

Přípravek je určen pro dospělé pacienty ve II. a lIl. stadiu onemocnění podle Kellgrena, méně vhodný je pro pacienty s velmí pokročilým stavem onemocnění.

Složení

Léčivá látka: jedna tvrdá tobolka obsahuje chondroitiní natrii sulfas 400 mg.

Pomocné látky: želatina, oxid titaničitý (E 171), idigokarmin (E 132), chinolinová žluť (E 104), magnesium-stearát (E 470 B)

Údaje o firmě

Www.ibi.cz. 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora 30.9.2021 11:43
Již užívám 3 roky, velmi spokojená, pomáhá na bolest nohou.????
Odpovědět
DH Avatar autora Condrosulf 24.9.2021 11:15
Pomáhá. Mám s ním dobré zkušenosti.
Odpovědět
IM Avatar autora 21.9.2021 15:11
Mamce ho kupuji už roky-je to jedinný přípravek,který skutečně pomáhá..
Odpovědět
Avatar autora 29.7.2021 11:21
Dříve jsem užívala tento přípravek na předpis od lékaře, užívám už více než 10 let vždy 3 měsíce a 3 měsíce pauza. Lék mi moc pomáhá, je skvělý a udržuje mé klouby v dobré kondici.
Odpovědět
LM Avatar autora Condrosulf 30.6.2021 06:28
Pomáhá, začínám druhou kúru
Odpovědět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.