CELASKON 500 MG ČERVENÝ POMERANČ (TBL EFF 30(3X10))

 
 

Rozpustná forma Celaskonu s chutí červeného pomeranče je vzhledem k rychlejšímu nástupu účinku vhodná při akutním nedostatku zmíněného vitaminu. Vitamin C se užívá při předcházení a léčbě nedostatku vitaminu C. Čtěte pozorně příbalový leták.

Dostupnost Skladem
Běžná cena 168 Kč
Ušetříte 9 Kč (–5 %)
159 Kč    
Značka ZENTIVA A.S., HLOHOVEC
Kategorie Imunita
 

Krátký text

Rozpustná forma Celaskonu s chutí červeného pomeranče je vzhledem k rychlejšímu nástupu účinku vhodná při akutním nedostatku zmíněného vitaminu. Vitamin C se užívá při předcházení a léčbě nedostatku vitaminu C. Čtěte podrobně příbalový leták.

Účinné látky

Acidum ascorbicum

Užití

Snadno vstřebatelná forma osvěžujícího a chutného nápoje. Vitamín C se užívá při předcházení a při léčbě nedostatku vitamínu C v organismu, nejčastěji při jeho zvýšené potřebě, v období infekčních onemocnění, epidemie chřipky, ve vyšším věku, při hojení ran ap. Vitamín C se používá i jako doplňková léčba celé řady onemocnění. Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství i děti starší 3 let.

V graviditě přípravek užívejte pouze příležitostně. Při kojení se může užívat 1 tableta 500 mg každý druhý den.

Dávkování

Tabletu nechat rozpustit asi ve 150 ml vody, vypít. Nedoporuči-li lékař jinak, obvykle užívají dospělí 1 šumivou tabletu 2-3 krát denně.

Děti od 3 let užívají při léčbě nedostatku anebo při zvýšené potřebě vitaminu C 1/2 až 1 šumivou tabletu denně 7-14 dní.

Přípravek je možné užívat dlouhodobě jen na doporučení lékaře, těhotné ženy mohou přípravek užívat jen příležitostně.

Příznaky

Při nedostatečné nebo jednostranné výživě zejména u starých lidí, při inf. onemocněních a hrozících epidemiích.

Prevence

U obyvatel velkých měst, u kuřáků (až trojnásobná potřeba ve srovnání s nekuřáky), u alkoholiků.

Vedlejší příznaky

Při doporuč. dávkování je Celaskon dobře snášen, protože množství vitaminu C, které přesahuje potřeby organismu, se vyloučí rychle do moče.

Fakta

Vitamín C patří mezi vitaminy rozpustné ve vodě, jeho úloha v organizmu je mnohostranná. Umožňuje činnost různých enzymů v organizmu, je součástí antioxidačního systému. Je důležitý pro růst a udržování zdravých kostí, zubů, dásní, vaziva a krevních cév, pro tvorbu některých látek účastnících se přenosu nervových vzruchů mezi nervovými buňkami, pro tvorbu hormonů nadledvin, pro vstřebávání železa z potravy, je rovněž nutný pro normální imunitní odpověď na infekci a pro hojení ran.

Poznámka

Vitamín C ve vyšších dávkách může ovlivnit správnost výsledků některých laboratorních testů, zejména stanovení glukózy v moči, test na okultní krvácení ve stolici aj.

Složení

Acidum ascorbicum 500 mg v 1 šumivé tabletě. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.